Zagadka: jaki film ma 15 milionów fanów na Facebooku a jest bardziej znany od Cristiano Ronaldo (ponad 100 milionów fanów)?

Odpowiedź:

Zaczyna się mniej więcej tak:

Dawno, dawno temu, w odległej galaktyce…star-wars-1080219_1280

Na czym polega fenomen Gwiezdnych Wojen, które właśnie miały premierę kolejnej części?

Na pewno ważny jest w tym momencie fakt, że film ma już ponad 40 lat historii i przez te 40 lat kolejne pokolenia się na nim wychowywały.

Na pewno ważne też jest, że ma konkurencję, która napędza niektórych fanów: co wolisz Star Wars czy Star Treka? znacie to? 😉

Na pewno ważne też jest, że jest zazwyczaj bardzo dobrze zrobiony, z efektami specjalnymi, ciekawą fabułą, etc.

Ale ważne też jest coś jeszcze – wszystko co dzieje się poza ekranem.

Gwiezdne wojny to bowiem w dzisiejszych czasach produkt tak „jasny”, że każdy chce sobie trochę tego blasku uszczknąć i dzięki temu mamy plakaty z Gwiezdnymi Wojnami, koszulki z Gwiezdnymi Wojnami, plecaki z Gwiezdnymi Wojnami, piórniki z Gwiezdnymi Wojnami, gumy do żucia z Gwiezdnymi Wojnami i chyba nawet chipsy z Gwiezdnymi Wojnami. Generalnie Gwiezdne Wojny są po prostu wszędzie – i to nie dzięki promocji ze strony producenta, ale dzięki ludziom, którzy chcą na nich zarobić w swoich biznesach. Cały świat zdaje się promować Gwiezdne Wojny i odcinać kupony od tego ewenementu, który nie ma może tak wielu fanów na Facebooku jak CR, ale w rzeczywistości (chciałem napisać w realu, ale to by chyba było nie na miejscu ;)) na pewno więcej.

Jeśli nie jesteście jeszcze fanami Gwiezdnych Wojen, to zerknijcie na ich fanpage i przemyślcie sprawę 😉

Na pewno wiele się można od nich nauczyć 🙂

Next post
Zagadka: jaki film ma 15 milionów fanów na Facebooku a jest bardziej znany od Cristiano Ronaldo (ponad 100 milionów fanów)?