W jaki sposób stymulować włosy do szybszego wzrostu?

Niejedna osoba chciałaby móc „zapuścić włosy”, a więc sprawić, aby urosły na odpowiednią, pożądaną długość. Szybkim wzrostem włosów są też zainteresowane osoby, które w ostatnim czasie borykały się z problemem ich nadmiernego wypadania. Tymczasem, istnieje szereg powodów, które skutkują powolnym tempem wzrostu włosów. Przeciwdziałając im można sprawić, aby porost włosów był znacznie szybszy.

Odpowiednia diagnostyka przyczyny problemu

Borykając się z przedłużającym się problemem słabego wzrostu włosów najlepszym rozwiązaniem jest udanie się do specjalisty, który będzie w stanie wykonać szerszą diagnostykę naszego problemu. Takim specjalistą jest trycholog, który bada zarówno kondycję włosów jak i mieszków włosowych. Już podczas pierwszej wizyty można poddać się diagnostyce obrazowej, która pozwoli poznać wszelkie problemy związane ze skórą głowy. Z takiej konsultacji można skorzystać umawiając się na wizytę w Centrum Zdrowego Włosa za pośrednictwem strony https://centrumzdrowegowlosa.pl/. Tym samym stosunkowo szybko można uzyskać szczegółową i wyczerpująca informację na temat tego, dlaczego Twoje włosy nie rosną. Tym samym znacznie szybciej można rozpocząć terapię zaradczą.

Dlaczego Twoje włosy nie rosną?

Przyczyn może być tak naprawdę co najmniej kilka:

– Włosy mogą być w słabej kondycji. Może się to objawiać tym, że są kruche i łamliwe, a także rozdwajają się na końcach. Tym samym często się je wyrównuje albo też wykruszają się na końcach same, co sprawia, że trudno jest zaobserwować na nich znaczący ich przyrost. Receptą na ten problem jest wdrożenie specjalnej kuracji, która pomoże w ich wzmocnieniu.

– Powodem tego, że włosy słabo rosną może być zła dieta, niedobór witamin i minerałów lub też korzystanie z rozmaitych używek. W momencie, kiedy w organizmie pojawiają się znaczne niedobory odbija się to bardzo mocno na kondycji włosów, stają się matowe, bez połysku i bez życia, a dodatkowo mogą zacząć się problemy z ich nadmiernym wypadaniem. Aby poradzić sobie z tym problemem warto zmienić swoje nawyki żywieniowe i ograniczyć używki. Dodatkowo, można pokusić się o przyjmowanie suplementów diety, które są w specjalny sposób dobrane właśnie pod kątem odżywienia włosów. Takie suplementy mogą zawierać w swoim składzie na przykład biotynę, która mocno wpływa na kondycję włosów. Dodatkowo, można się wspomóc różnego rodzaju preparatami na bazie naturalnych wyciągów i ekstraktów.

– Zahamowanie tempa wzrostu włosów może być też spowodowane przez rozmaite choroby związane z włosami i ze skórą głowy. W takim przypadku konieczna jest szersza diagnostyka.

Next post
W jaki sposób stymulować włosy do szybszego wzrostu?