Uchwyt do telewizora blisko ściany – wady i zalety takiego rozwiązania

W wielu domach coraz częściej dąży się do tego, aby wystrój pomieszczeń był jak najbardziej spójny i estetyczny. Często urządzamy wnętrze według nas idealne, wszystko ma swoje miejsce, jest estetycznie i czysto. Jednak gdy dochodzi do montażu telewizora, coś się psuje. Chcemy umieścić go na ścianie, ale dochodzi do nas, że nie wiemy gdzie schować kable oraz że telewizor może nieestetycznie odstawać, psując całą koncepcję. Jak to naprawić? Oczywiście przy pomocy odpowiedniego uchwytu do telewizora i kilku prostych trików.

 

Uchwyt do telewizora blisko ściany – jaki?

Chcąc zamontować telewizor na ścianie, spotkamy się z kilkoma rodzajami uchwytów. Najpopularniejszymi są uchwyty płaskie i obrotowe. Te pierwsze sprawdzą się idealnie, jeśli chcemy osiągnąć jak najmniejszy odstęp odbiornika od ściany. Uchwyty do telewizora obrotowe stwarzają bowiem możliwość regulacji telewizora pod względem nachylenia, obrotu, odległości od ściany. Nic więc dziwnego, że bardziej złożona i pozwalająca na więcej konstrukcja będzie rozbudowana, a co za tym idzie zajmie więcej miejsca za samym telewizorem. Dlatego, aby cieszyć się odbiornikiem, który stwarza wrażenie niemal przyklejonego do ściany, należy zaopatrzyć się w płaski uchwyt do telewizora.

 

Zalety i wady płaskich uchwytów do telewizora

Oczywiście ogromną zaletą płaskiego uchwytu jest fakt, że dzięki niemu telewizor znajduje się blisko ściany. Powinniśmy jednak pamiętać, że w związku z tą zaletą, występuje również wada. Wiele płaskich uchwytów do telewizora jest stałych. Montujemy je w określonym miejscu bez możliwości najmniejszej nawet regulacji. Co prawda osiągamy dzięki nim wyjątkowo niewielką odległość telewizora od ściany, ale warto pamiętać, że oglądając telewizję, przybieramy różne pozycje. Czasami siedzimy, innym razem postanawiamy oglądać na leżąco. Zmienia się nasz kąt patrzenia, przez co możemy być nam po prostu niewygodnie.

 

Na szczęście istnieje wiele uchwytów na telewizor, które są zarówno płaskie, jak i jednocześnie posiadają możliwość regulacji w osi poziomej. Nie jest to taka możliwość jak przy uchwycie obrotowym, ale mimo wszystko możemy zapobiec sytuacji opisanej powyżej. Jeśli więc mamy zamiar oglądać telewizję na leżąco, to wystarczy pochylić zamontowany telewizor w dół. Zapewni nam to wysoki komfort oglądania.

 

Minimalizm to nie tylko płaski uchwyt

Jeśli nasze wnętrze cechuje się nowoczesnością i minimalizmem, to na pewno docenimy rolę płaskiego uchwytu do telewizora. Jednak efekt nie będzie nas zadowalał, jeśli pozwolimy, aby kable od naszego odbiornika zwisały bezwładnie wzdłuż ściany. Jak temu zapobiec?

 

Najpopularniejszą, jednak dosyć inwazyjną metodą jest wyżłobienie w ścianie bruzdy. Kable możemy umieścić w specjalnych peszlach. Następnie pozostaje nam z powrotem zatynkować wyżłobioną bruzdę. Zdecydowanie jest to rozwiązanie, które najlepiej sprawdzi się w salonach minimalistycznych.

 

Ciekawym rozwiązaniem jest również użycie specjalnej maskownicy. Możemy przy jej pomocy stworzyć niepowtarzalny design w okolicy pod telewizorem. Poprowadzona pionowo maskownica w kolorze bieli lub czerni świetnie wpasuje się w nowoczesny wystrój wnętrza i sprawi, że całość będzie wyglądała naprawdę elegancko.

Next post
Uchwyt do telewizora blisko ściany – wady i zalety takiego rozwiązania