Serial o naukowcach i 32 miliony fanów

Z cyklu fanpage naukowe, dziś fanpage serialu o naukowcach, czyli THE BIG BANG THEORY.

bigbangtheory

Jak być może zauważyliście, nauka, która części osób kojarzy się głównie ze szkołą, może okazać się bardzo dobrym tematem do zdobywania fanów. Pisałem już tutaj o stronie uczelni (milion fanów), o fanpage popularno-naukowym (20 milionów fanów), a dziś fanpage serialu o naukowcach. I 32 miliony fanów.

Kto by pomyślał, że serial o naukowcach może cieszyć się taką popularnością, że zgromadzi ponad 30 milionów fanów na Facebooku? Nie jestem pewien czy nawet autorzy tego serialu wiedzieli co tworzą kiedy zaczynali.

Domyślam się, że samego serialu nie trzeba Wam specjalnie przybliżać, więc pozwolę sobie zrobić to w zaledwie kilku słowach. TBBT jest serialem o kilkorgu znajomych (3 doktorach i jednym magistrze) – typowych… no, naukowcach… I oczywiście serial ten jest o Penny, a z biegiem czasu również o innych kobietach (naukowcach i nie tylko). I co prawda TBBT jest serialem o naukowcach, ale tak naprawdę jest to serial o emocjach towarzyszących różnego rodzaju sytuacjom z życia owych naukowców, zwłaszcza sytuacjom damsko-męskim, ale oczywiście nie tylko. I te emocje i te sytuacje sprzedają się znakomicie.

Fanpage tego serialu właściwie nie musi się specjalnie wysilać, żeby gromadzić polubienia, bo serial robi całą robotę, ale i tak fanpage ten jest całkiem przyzwoicie prowadzony. Generalnie, przy prowadzeniu fanpage o serialach, ważne jest aby wrzucać na stronę fragmenty danego serialu, notki o aktorach, pytania do publiczności, trochę żartów, trochę ciekawostek i powinno działać. I to wszystko znajdziecie na fanpage’u TBBT.

Jeżeli planowalibyście samodzielnie prowadzenie fanpage o serialu, możecie się sporo nauczyć od BBT.

Aha, i jeszcze polski tytuł serialu: Teoria Wielkiego Podrywu.

https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xfp1/v/t1.0-9/10418481_911650715540256_4781907801213759536_n.jpg?oh=72aa6cae773f08f1ec3e2f4d83de1420&oe=561BAABD

/zdjęcie z polskiego fanpage’u serialu/

Next post
Serial o naukowcach i 32 miliony fanów