San Escobar i 145 tysięcy polubień

Fanpage San Escobar był chyba najszybciej rozwijającym się fanpage’m w polskim internecie w styczniu. Czym jest San Escobar i na czym polega jego fenomen?

Fanpage San Escobar
palmykokosowe

San Escobar to nieistniejące państwo Ameryki Środkowej (lub okolic) stworzone przez polskiego ministra spraw zagranicznych, który podczas jednej z konferencji prasowych wskazał San Escobar jako potencjalnego polskiego sojusznika. Ponieważ wiele osób uznało, że minister wykazał się ignorancją, która nie przystoi osobie na takim stanowisku, praktycznie w tym samym momencie, w którym pojawiła się informacja o San Escobar, zaczęły pojawiać się memy i żarty z przejawu niekompetencji (według żartujących) ministra. Fanpage San Escobar jest jedną z reakcji internautów.

Fanpage ten pewnie stałby się tym samym czym większość memów internetowych, czyli 5-minutową ciekawostką, ponieważ jednak był on ciekawie prowadzony oraz sytuacja polityczna w Polsce była sprzyjająca, fanpage ten zyskał w przeciągu kilku tygodni prawie 150 tysięcy fanów i zaczął żyć własnym życiem.

Różnie można interpretować tego typu projekty jak fanpage San Escobar, niemniej jedno trzeba przyznać – stanowić on może wzór dla wielu osób przy tworzeniu nowych fanpage’ów i pewnie wkrótce będziemy mogli zobaczyć więcej podobnych inicjatyw.

Next post
San Escobar i 145 tysięcy polubień