Popularno-naukowy fanpage i 20 milionów fanów

Dziś If..kinglovescience… https://www.facebook.com/IFeakingLoveScience

Ten fanpage ma już ponad 20 milionów fanów. Dla tych którzy o iflscience.com nie słyszeli – jest to fanpage strony zajmującej się nowinkami z dziedziny nauki.iflscience-facebook

Nazwa tego fanpage jest dwojaka: jedna jest wyświetlana w tytule (I fucking love science), druga jest oficjalnym adresem (IfeakingLoveScience). Podejrzewam, że Facebook nie zezwolił na adres strony zgodny z jej nazwą, ale możliwe, że to sami autorzy nie zdecydowali się na taki adres.

Na fanpage znajdziemy linki do artykułów ze strony, do ciekawostek internetowych.

Prawie każda notka znajdująca sie na tym fanpage zyskuje od kilku tysięcy do kilkudziesięciu tysięcy polubień. Jak to możliwe?

Notki przedstawione na fanpage są krótkie i połączone z ciekawą grafiką obrazującą to o czym mówi treść artykułu na stronie. A artykuły mają naprawdę ciekawe. Na przykład o „deskolotce” stworzonej przez Lexusa 😉

http://www.iflscience.com/technology/lexus-claims-theyve-created-impressive-hoverboard

Okazuje się że ludzie są zainteresowani naukż na tyle, żeby „lubić” te nowinki. Grupa docelowa jest tu na pewno grupa naukowców oraz studentów, ale ciekawostki ze świata nauki interesują nie tylko tych tak zwanych Geeków, ale i ludzi z innych dziedzin, i prawdopodobnie stąd wynika taka popularność strony.

Next post
Popularno-naukowy fanpage i 20 milionów fanów