Podatki w Hiszpanii- co powinniśmy o nich wiedzieć?

W wielu przypadkach założenie działalności poza granicami kraju kończy się sukcesem- z pewnością warto więc podjąć to ryzyko. Zwłaszcza, jeśli już posiadamy pewne doświadczenie, wiedzę, znamy dość dobrze dany kraj, a nawet częściowo dany język obcy. Czasem trzeba więc podjąć to ryzyko i spróbować swoich sił, zakładając działalność gospodarczą bezpośrednio już w samej Hiszpanii. Oczywiście, musimy mieć świadomość tego, że decydując się na taki krok, wszystkie kwestie formalne będziemy musieli załatwiać właśnie w Hiszpanii. Jak się do tego przygotować i jak dopilnować wszystkich kwestii formalnych?

 

Rozliczenia, podatki i dokumenty

 

Niektórzy z nas są przerażeni faktem ilości dokumentów, rachunków i rozliczeń już na terenie samej Polski, nie mówiąc już o zagranicy, gdzie może obowiązywać jednak całkiem inne prawo. Co za tym idzie- możemy chcieć założyć firmę, ale jednocześnie- nie mieć bladego pojęcia jak to zrobić, jaki jest VAT w Hiszpanii, w jaki sposób się rozliczać i jak nie narazić się tamtejszym instytucjom. Dlatego też wielu przedsiębiorców decyduje się na to, aby zwrócić się o pomoc do dobrego biura księgowego. Aby uprościć sobie odrobinę całą sprawę- możemy wybrać takie biuro, które jest prowadzone przez Polaków. Dzięki profesjonalnym usługom księgowym takie zagadnienia jak podatki w Hiszpanii, rachunki, faktury, rozliczenia- nie będą już dla nas problematyczne.

Usługi Podatkowe

 

Na jakie usługi możemy liczyć?

 

Pierwszą i ważną rzeczą jest to, że dzięki takiemu pośrednikowi nie będziemy musieli przejmować się barierą językową, gdyż wszystkie dokumenty, jakie będziemy otrzymywać będą dla nas tłumaczone. Biuro księgowe, jako nasz pełnomocnik, będzie też opracowywać wszelkie dokumenty w danym języku obcym, co również stanowi naprawdę duży plus. Obsługa księgowa oznacza pełne doradztwo, a także dokładne trzymanie się terminów z kalendarza podatnika. To także bieżące informowanie o tym, w jaki sposób tak się rozliczać, aby nie tracić, a wręcz zyskiwać przy płaceniu podatków. To także reprezentowanie klientów przed organami skarbowymi.

 

Next post
Podatki w Hiszpanii- co powinniśmy o nich wiedzieć?