Jakie rodzaje zamiatarek oczyszczają nasze ulice?

Zamiatarki drogowe mogą przyjąć różną formę. Pierwotnie sprzęt ten został zaprojektowany na podstawie podwozia samochodu ciężarowego. W jego wnętrzu bowiem muszą się zmieścić spore zbiorniki na wodę, która jest niezbędna do efektywnego sprzątania ulic. Tak też pozostało i wszystkie modele zamiatarek mają tę cechę wspólną- wygląd samochodu ciężarowego o sporej masie. Najnowocześniejsze propozycje zamiatarek są jednak projektowane tak, aby dostępne były także mniej masywne i bardziej kompaktowe maszyny. Jest to podyktowane potrzebą posiadania sprzętu sprzątającego, który zmieści się wszędzie i który będzie w stanie sprawnie poruszać się nawet po wąskich alejkach, chodnikach i poboczach. Takie zamiatarki są potrzebne i są wykorzystywane do pracy w przestrzeni miejskiej niemalże codziennie.

Kompaktowe zamiatarki oraz te przeznaczone do prac cięższych

Zamiatarki kompaktowe mają przeszkloną kabinę, a także szczotki obrotowe- zazwyczaj dwie lub trzy- które są umieszczone na froncie pojazdu. Rzeczywiście, wyglądają one na znacznie lżejsze i łatwiejsze w obsłudze, a dodatkowa rama przegubowa sprawia, że ich zwrotność jest bardzo dobra.

Alternatywę stanowią ciężkie zamiatarki do celów specjalnych, które mają duży zasięg i wyjątkową wytrzymałość. Takie zamiatarki prezentują się już zupełnie inaczej- są większe, a także mogą transportować znacznie większe zbiorniki na wodę. Ich szczotki są umieszczone w innym miejscu niż w przypadku kompaktowych modeli drogowych. Mogą się znajdować z boku pojazdu lub też całkiem z tyłu, jako osprzęt sprzątający wleczony. Takie zamiatarki dobrze sprawdzają się w przypadku dużej ilości zanieczyszczeń i brudu. Najczęściej przejeżdżają one w miejscach budowy, gdzie faktycznie transport materiałów czy roboty ziemne powodują dużo brudu i kurzu.

Co w sytuacji, kiedy zamiatarka ulegnie awarii?

Zamiatarka uliczna- jak każdy inny pojazd- również może ulec awarii. Zwłaszcza, że maszyny te zazwyczaj bardzo długo pozostają w eksploatacji. Naprawa zamiatarek możliwa jest dzięki wyspecjalizowanym serwisom, które mają doświadczenie ze sprzętem tego typu. Aby znaleźć takie miejsce warto odwiedzić stronę Terberg Matec. To nie tylko naprawa zamiatarek, ale i możliwość zdobycia potrzebnych części zamiennych. Przedsiębiorstwo to zajmuje się także dystrybucją najnowocześniejszych modeli zamiatarek, jakie są obecnie projektowane. Między innymi są to zamiatarki wyposażone w napęd elektryczny.

https://www.terbergmatec.pl/

Next post
Jakie rodzaje zamiatarek oczyszczają nasze ulice?