IT w firmie

IT to dziedzina, która rozwinęła się tak mocno, że otacza nas ze wszech stron. Trudno wyobrazić sobie bez niej wygodne, codzienne życie, a jeszcze trudniej osiągnąć sukces w biznesie bez stosowania rozwiązań IT. Oto krótkie podsumowanie dotyczące technologii informacyjnych, które powinny znaleźć się w każdym przedsiębiorstwie (odpowiednio oczywiście do niego dostosowane).

Co to jest IT?

Termin IT stał się obecnie bardzo popularny, jednak znaczna część osób mylnie interpretuje go jako informatyka, czy technologie informatyczne. IT to technologie informacyjne, a więc ogół procesów, narzędzi i urządzeń biorących udział w zbieraniu, przesyłaniu, odbieraniu czy przetwarzaniu informacji. W pojęciu IT mieścić się będą w równym stopniu technologie informatyczne co telekomunikacyjne, komputery czy oprogramowanie komputerowe.

Wykorzystanie IT w firmach

Istnieje wiele obszarów funkcjonowania firmy, w których zastosowanie znajdują technologie informacyjne. IT spotykamy zarówno w administracji i zarządzaniu firmą, w kontroli, w produkcji czy także w marketingu.

IT w marketingu

W marketingu technologie informacyjne bywają wykorzystywane w różny sposób, począwszy od budowy strony internetowej, czyli kwestiach wykupu domeny, serwera, czy hostingu (więcej na ten temat można znaleźć na – www.wer.pl), po narzędzia marketingu online, które także są wszak technologiami, które należy zaliczyć do IT, aż po narzędzia służące analizie danych, tworzeniu wykresów, diagramów czy prezentacji produktów. W każdym z tych obszarów IT znajduje szerokie zastosowanie.

Obsługa firmy

Także w kwestiach administracji i zarządzania systemy IT okazują się niemal niezastąpione. Dzięki nim możliwe jest nie tylko znacznie szybsze przetwarzanie informacji, ale także ich odnajdywanie czy np. w takie konieczności – zmianę. Przechowywanie ich w formie danych komputerowych pozwala na znaczą oszczędność miejsca, nie ma bowiem potrzeby posiadania szaf wypełnionych segregatorami, a także możliwe jest o wiele szybsze odnalezienie niezbędnych danych, wystarczy bowiem wpisać odpowiednie zapytanie. Obecność technologii IT w firmie znacznie przyśpiesza także obrót informacjami i danymi, zamiast bowiem odwiedzać poszczególnych pokoi, czy pięter wystarczy stosowne dane przesłać mailem. Dzięki temu pracownicy nie tylko oszczędzają czas, ale także zostaje wyeliminowane ryzyko, że informacje zostaną błędnie przedstawione czy polecenie zostanie zapomniane przez pracownika. Narzędzia IT można wykorzystywać na różne sposoby, w zależności od profilu działalności firmy.

Next post
IT w firmie