Google zapowieda „Speed Update”

Speed Update to nowa aktualizacja algorytmów Google, którą amerykańska firma zapowiada na lipiec 2018 r. Aktualizacja ma brać pod uwagę przy tworzeniu rankingów stron w wyszukiwarce szybkość ładowania się strony www. Ma to być przede wszystkim odpowiedź na potrzeby coraz liczniejszych użytkowników, którzy sięgają po Google na urządzeniach mobilnych.

W efekcie planowanych zmian, strony, które ładują się zbyt wolno będą uzyskiwały niższe pozycje w wynikach wyszukiwania niż strony o prawidłowych parametrach. Jednak Google jednocześnie uspokaja, że w dalszym ciągu najważniejsza jest zawartość strony internetowej, jeśli będzie ona trafna i użyteczna z punktu widzenia użytkownika to pozycje nawet wolniej ładującej się strony nie spadną drastycznie (oczywiście przy założeniu, że w sieci nie będzie konkurencji, która oferuje podobną treść).

W efekcie część pozycjonerów i webmasterów już zaleca poprawę szybkości wyświetlania stron internetowych, bo choć Google uspokaja, że najważniejsza jest treść, to jednak np. w przypadku stron firmowych nie można mieć pewności, że pozycje nie spadną.

Next post
Google zapowieda „Speed Update”