Fanpage „Facebook Academics” – 120 tysięcy fanów

Fanpage „Facebook Academics” https://www.facebook.com/academics/ to fanpage Facebooka stworzony z myślą o osobach, które pracują w branży IT i mogą się Facebook’owi przydać.

graduation-303565_1280

Na fanpage’u tym znajdziemy zarówno branżowe wypowiedzi Marka Zuckerberga, jak i linki do ciekawych artykułów czy informacje o pracy. Przykładowo, niedawno pojawiła się tam informacja o nowych narzędziach do modelowania nauki języka przez sztuczne inteligencje.

Fanpage ten wpisuje się w pojawiający się coraz silniej trend mówienia i pisania o sztucznej inteligencji. Facebook, jak większość firm z TOP500 pracuje nad swoimi AI. Dzięki temu fanpage’owi możemy monitorować jakie postępy firma robi w tej dziedzinie.

Więcej informacji o planach i dokonaniach Facebooka znajdziemy na stronie połączonej z fanpagem: http://research.facebook.com/.

Myślę, że wszyscy zainteresowani tematyką sztucznej inteligencji powinni zerkać na ten fanpage, w końcu Facebook jest jedną z topowych firm, która posiada prawie nieograniczone zasoby wizualne i tekstowe do trenowania 'sztucznych inteligencji'.

Next post
Fanpage „Facebook Academics” – 120 tysięcy fanów