Czy warto jest skorzystać z naprawy premium w serwisie telefonów?

Wszelkie usterki telefonów i wypadki z ich udziałem przychodzą niespodziewanie i zazwyczaj w momencie, w którym najmniej ich potrzebujemy. Wyjazd służbowy, wakacje z rodziną, czy po prostu potrzeba korzystania z smartfona na co dzień w pracy, czy na uczelni – to jedne z wielu powodów, dla których nie możemy pozwolić sobie na awarię komórki. Często szacowany czas naprawy w serwisie telefonów może nam kompletnie nie odpowiadać. Dlatego naprzeciw takim problemom wychodzi specjalna usługa – naprawy premium. Przedstawiamy na czym ona polega i kiedy się przyda.

 

Naprawy premium – czyli?

To, co charakteryzuje naprawy premium w serwisach telefonów, to wyjątkowo szybka obsługa klienta i naprawa jego problemu. To, ile będzie trwała konkretna naprawa, zależy przede wszystkim od danego serwisu. Wiele dobrych placówek tego typu próbuje zamknąć cały czas naprawy w kilku godzinach, tak aby usunąć usterki w smartfonie w ten sam dzień. Przy czym, obsługa autoryzowanego serwisu telefonów dokłada bardzo często wszelkich starań, aby klient jak najlepiej czuł się podczas całego procesu naprawy. Oferuje się więc kawę z ekspresu, wygodną sofę i coś do poczytania. Bardzo często możemy spotkać się z takimi warunkami w serwisach telefonów Samsung.

 

Czym więc różni się naprawa premium? Przede wszystkim faktem, że wszelkie naprawy z założenia mają zamknąć się w godzinie. W innym wypadku nasz problem nie jest traktowany priorytetowo i naprawa może potrwać nawet tydzień. Wszystko zależy od ilości zleceń w danym momencie oraz od konkretnego problemu.

 

Kiedy warto zdecydować się na naprawę premium?

Na naprawę premium powinniśmy zdecydować się, wtedy gdy wyjątkowo zależy nam na czasie. Jeśli nie wybierzemy tej opcji, to zgodnie z kodeksem cywilnym art. 580 § 2, rozpatrzenie gwarancji może trwać 14 dni od dostarczenia telefonu. Jak wiadomo, smartfon musi spełniać konkretne wymagania, aby mógł być poddany gwarancji w serwisie telefonów. Jeśli zależy nam na czasie i szybkim usunięciu usterki, to najlepiej będzie zdecydować się na naprawę premium.

 

Naprawa premium to wybawienie, szczególnie biorąc pod uwagę częstotliwość występowania niektórych usterek smartfonów. Najczęściej dotyczą one oczywiście ekranów. A jak wiadomo jest to ten element telefonu, który bezpośrednio wpływa na jego prawidłowe funkcjonowanie. Niekiedy smartfon upada na tyle niefortunnie, że psuje się jego wykrywanie dotyku i wymiany wymaga cały ekran. Jest to bez wątpienia jedna z tych sytuacji, które wymagają szybkiej interwencji.

 

Na czym polega funkcjonowanie napraw premium?

Przede wszystkim chodzi o dostęp do zasobów potrzebnych do naprawy danego smartfona. To właśnie Samsung jest firmą, która najczęściej oferuje dokonanie naprawy w ciągu godziny. Wszystko wynika ze znajomości klientów oraz ich problemów ze smartfonami. Okazuje się, że większość usterek można usunąć w ciągu jednej godziny i serwis telefonów Samsung jak najbardziej korzysta z tej wiedzy, po to, aby ułatwić życie swoim klientom. 

Next post
Czy warto jest skorzystać z naprawy premium w serwisie telefonów?