Barca vs Real – ultimate challange.

Tak samo jak na stadionie, tak i w internecie dwie największe hiszpańskie drużyny walczą o tytuł – tym razem o tytuł najpopularniejszego fanpage’u drużyny sportowej.

barcareal

Na ten moment wygrywa Barcelona z 87 milionami fanów

https://www.facebook.com/fcbarcelona

Ale Real depcze jej po przysłowiowych piętach ze swoimi 84 milionami

https://www.facebook.com/RealMadrid

I swoją drogą, to ciekawe, że cała drużyna Realu ma mniej polubień niż Cristiano Ronaldo. No cóż, najwyraźniej nie jest on lubiany jedynie przez kibiców Realu, ale nie o tym.

Jak zobaczycie na te fanpage’e, to ujrzycie mniej więcej takie same posty: zdjęcia z treningów, zdjęcia z meczy, zaproszenia na mecze, filmiki z treningów, konferencji prasowych, posty zachęcające do zakupu pamiątek związanych z drużyną oraz posty zaangażowane społecznie.

Na osi czasu znajdziemy też posty historyczne od czasu założenia obu drużyn (Barca – 1899, Real – 1902).

Pojedynczy post na stronie jest w stanie polubić od kilkunastu do kilkuset tysięcy osób. Nawet te posty zachęcające do zakupu pamiątek zyskują ponad kilkanaście tysięcy polubień. Te najbardziej popularne posty dotyczą zwycięstw meczowych oraz nagród dla piłkarzy czy klubu.

Bez względu na to komu kibicujecie, warto zaglądnąć na te fanpage’e. A jeżeli jesteście fanami którejś z drużyn, możecie polubić ich fanpage i przyczynić się do zwycięstwa Waszej drużyny w internecie…

Next post
Barca vs Real – ultimate challange.