106 milionów fanów na Facebooku

Dziś jedna z najpopularniejszych stron fanowskich. Fanpage Cristiano Ronaldo. Ma ponad 100 milionów fanów.
http://facebook.com/Cristiano

Jeżeli nie wiesz kim jest CR to prawdopodobnie nie masz pojęcia ani o piłce nożnej ani o „celebrytyzmie”. Cristiano jest bowiem piłkarzem i celebrytą. I pewnie dlatego ma tyle fanów i fanek (bo jakoś nie sądzę, że te 100 milionów osób polubiło jego fanpage ze względu na umiejętności sportowe… choć… może).

O tym fanpage’u można powiedzieć, że naprawdę gromadzi on fanów – wiernych fanów (i fanki oczywiście). Niektóre z wpisów Cristiano zyskują ponad 2 miliony polubień. Część ponad milion, a te najsłabiej lubiane po kilkaset tysięcy.

Większość notek dotyczy sportu lub życia osobistego, ale są też takie, które promują np. perfumy (lub coś podobnego). Te promujące notki – najmniej prywatne – zyskują najmniej polubień, te najbardziej prywatne – najwięcej (np. notka z synem, z mamą lub notka z twarzą CR od lat dziecięcych do prognozowanej starości).

Bez względu na to czy lubisz CR czy nie, jeżeli zajmujesz się social media, powinieneś/powinnaś zerknąć na ten fanpage i sprawdzić na naprawdę dużych liczbach, co ludzie „lubią” najczęściej. Można się wiele dzięki temu nauczyć.

Next post
106 milionów fanów na Facebooku