102 miliony polubień…

shakira

Ostatnio był fanpage Cristiano. Dziś fanpage Shakiry.
Shakira ustępuje Cristiano „zaledwie” 4 milionami fanów. Więc od razu, jeśli ktoś z Was jeszcze nie polubił jej fanpage’a, a uważa, że powinna mieć więcej fanów niż CR, to jest okazja:

https://facebook.com/shakira

Ten fanpage prowadzony jest w dwóch językach – po angielsku i hiszpańsku, co niewątpliwie zwiększa jego zasięg. Zwłaszcza, biorąc pod uwagę fakt, że Shakira poochodzi z kraju hiszpańsko-języcznego.

Na fanpage’u znajdziemy informacje o muzyce, o projektach Shakiry, zdjęcia z Shakirą w roli głównej, czyli norma. Ale…

Są też posty zaangażowane. Posty, które dotyczą spraw o znaczeniu globalnym (edukacja najmłodszych, kryzys w Syrii, dostęp do internetu dla każdego). I niektóre takie posty „lubi” nawet sam Mark Zuckerberg. To na pewno pomaga w promowaniu tych postów. I to się im chwali.

Podsumowując więc fanpage Shakiry, trzeba zapamiętać dwie kwestie.

Po pierwsze – jeżeli macie możliwość, prowadźcie fanpage w dwóch językach. To zwiększa potencjalne grono odbiorców. To może być język angielski, ale może też być niemiecki, hiszpański, rosyjski, w zależności od tego, w której grupie upatrujecie największy potncjał. Aha. I to że prowadzicie fanpage w dwóch językach nie znaczy, że czasem nie możecie wrzucić posta w tylko jednym języku lub w więcej niż dwóch językach. I pamiętajcie, żeby albo wrzucać krótkie notki, żeby ludzie od razu widzieli, że te notki są w dwóch językac, albo wrzucać info na górze, że druga wersja językowa jest poniżej („english version below” lub coś podobnego). Odradzam wrzucanie dwóch notek o tej samej treści w innych językach. Nie jest to ogólnie przyjętą konwencją i może dziwnie wyglądać jak ktoś zaglądnie na Wasz fanpage.

Po drugie – starajcie się, żeby na Waszym fanpage’u pojawiały się też posty zaangażowane społecznie. Bo warto.

Next post
102 miliony polubień…